1. Ile osób mogę zaprosić?

  Aula Uniwersytecka liczy 900 miejsc, zazwyczaj w uroczystości bierze udział ok. 200 absolwentów, dlatego dokładna liczba przysługujących zaproszeń zostanie podana starostom podczas ich odbioru. Najczęściej waha się ona między 2 a 4 na jednego absolwenta. Wyznaczonej liczby nie można przekroczyć, ze względu na przepisy BHP i wygląd całej uroczystości.

 2. Kto przemawia w imieniu absolwentów?

  W imieniu absolwentów przemawia starosta, który podczas zebrania organizacyjnego wyrazi taką chęć. W związku z rangą uroczystości to organizatorzy przekazują wzór przemówienia, który można modyfikować.

 3. Czy wszyscy wykładowcy są zaproszeni?

  Tak, wszyscy wykładowcy zapraszani są przez organizatorów na uroczystości absolutoryjne.

 4. Czy kwiaty dla wykładowców również są już zakupione?

  Każdy wykładowca, który zaszczyci swoją obecnością uroczystość dostanie od organizatorów kwiaty. Warto jednak osobiście w tym dniu podziękować swojemu prowadzącemu, dlatego istnieje możliwość zakupu kwiatów po uroczystości.

 5. Czy na absolutorium dostanę dyplom?

  Karta absolutoryjna nie jest dyplomem, jest ona pamiątką i potwierdzeniem udziału w uroczystości, nie jest ona dokumentem stwierdzającym zakończenie studiów.

 6. Czy birety mają rozmiary?

  Tak. Szczegóły w zakładce birety.

 7. Czy będę miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć po uroczystości?

  Tak, po uroczystości jest moment aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w budynku rektoratu. Niestety nie ma możliwości wyjścia w todze po za aulę. Każdy student będzie miał zdjęcie w trakcie odbioru karty absolutoryjnej oraz dostęp do całej galerii zdjęć uroczystości –> POBIERZ ZDJĘCIA .

 8. Co jeśli, dowiem się przed uroczystością, że nie będę mógł wziąć udziału?

  W przypadku rezygnacji w terminie poniżej trzech tygodni przed uroczystością, koszty nie są zwracane. Nazwisko studenta w trakcie przyznawania nagród oraz wręczania karty absolutoryjnej zostanie wyczytane.